2023-11-29 18:51:18

,,VÍNO JE POÉZIA VO FĽAŠI“ ( CLIFFON FADIMAN)

CESTA ZA NAŠIM ÚSPECHOM

Z malej pivničky sme sa museli presunúť do väčších priestorov. Čo ? Prečo ? Nezmestili sme sa.

Písal sa rok 2019, ktorý bol tým prelomovým rokom, kedy sme sa kvôli drsnému osudu museli rozhodnúť čo ďalej. Či necháme vinohrad ležať ladom, alebo sa oň ideme spoločnými silami starať ďalej a naplno. Rodinná rada rozhodla jednohlasne, že predsa rodinnú tradíciu nenecháme zničiť. Stálo nás to na úvod veľa, hlavne fyzickej námahy. Dnes môžeme povedať, že to nebolo márne. Pochopiteľne ani z ďaleka nie sme vo finálnej fáze. Predsa nič nie je okamžite, ale postupne to naberá úroveň a hodnotu kvality. Teší nás to, robí nám to obrovskú radosť. Dnes to nie je iba malá pivnička pod domom. Dnes je to PIVNICA CHLÁDEK . Miesto, kde si radi posedíme s priateľmi, kde čerpáme nové inšpirácie pri práci s vínkom. Kde sa cítime tak výborne ako dnes s Vami drahí naši noví priatelia. Srdečne ďakujeme, že ste prijali naše pozvanie.

Teraz Vám môžeme s úctou povedať, že naliať si tento čarovný mok začína vo vinohrade od januára a končí neskorou jeseňou. Všetky tie odpracované dni, mesiace nás našou obrovskou húževnatosťou a chuťou posunuli z PIVNICE CHLÁDEK na vyšší level VINÁRSTVO CHLÁDEK. Postupne sme absolvovali niekoľko výstav a odborných degustácií, kde naše vínka dostali ocenenia a dostatočne nás to presvedčilo, že ideme ďalej. Nemáme iba jeden malý vinohrad a malú pivničku. Dnes máme tri vinohrady a firmu VINÁRSTVO CHLÁDEK. V našej ponuke máme 5 rôznych odrodových vín. Na ich výrobu používame výhradne hrozno z našich viníc.

Venujeme mu takmer všetok náš čas. Veď predsa chceme nech je v tom to, čo má byť: chuť, snaha, poctivá práca a výsledok 🡺 kvalitné a lahodné vínko. Čo povedať na záver ? To povedali už dávno múdry filozofi.

                     ,,IN VINO VERITAS“
                      (Athenaeus z Naucratis)